Як зробити сайт недорого

Створення сайту в наши часи – не розкіш. Зовсім необов’язково звертатися з цим завданням до фахівця, озброївшись валізою грошей. Практично будь-яка людина, маючи під рукою ПК з Інтернетом, здатна створити сайт самостійно. За 2-4 дні. І це обійдеться недорого. Приблизно в стільки ж, скільки потрібно на 3-4 середні походи в магазин за продуктами.

Найчастіше першим сайтом новачка є візитівка чи блог. Рідше – інтернет-магазин, лендинг чи форум. Робиться вона найпростіше. Тут основна частина роботи – контент, для якого сайт є обрамленням. Загалом, трохи грамотності звичайної та комп’ютерної, вкладень і справа у капелюсі.

ВИКОРИСТАННЯ ПРОГРАМ ДЛЯ РОЗРОБКИ САЙТУ

Найбільш затребуваними та доступними для новачків інструментами для розробки сайтів є онлайн-конструктори та CMS. Перші, в середньому, простіші для розуміння та зручні, другі – складніші, але дають більше можливостей. Починати можна хоч із одного, хоч із іншого. Головне – вибрати платформу, що повністю задовольнить технічні вимоги завдання.

Читайте також: Скільки коштує створити сайт – повний розбір вартості від експертів

КОНСТРУКТОРИ САЙТІВ

Величезна кількість веб-сервісів, призначених, головним чином, для використання новачками. Але не тільки є потужні конструктори, які практично не поступаються якісним CMS. Серед них є спеціалізовані. Йдеться, в основному, про магазинні та лендингові платформи, хоча бувають двигуни, наприклад, для створення портфоліо або тільки бізнес-сайтів.

Конструктори – програми для верстки веб-сторінок та управління контентом, які вже встановлені на хостинг та налаштовані. Від користувача для початку роботи потрібна коротка реєстрація та вибір шаблону. Далі він потрапляє в редактор і може розпочати налаштування всіх параметрів сайту.

Найбільш поширені сервіси, які дозволяють збирати сторінки у візуальному редакторі: вибираєте потрібні секції, елементи, віджети, перетягуєте їх на потрібні позиції, працюєте з налаштуваннями, оформленням, додаєте контент та отримуєте веб-сторінку необхідного призначення. Навички програмування непотрібні, хоча часто трапляється можливість вставки свого коду. Це допомагає у випадках, коли, наприклад, потрібно синхронізувати сайт із якимось зовнішнім веб-сервісом, для якого у конструктора не передбачений відповідний віджет із коробки.

Будь-який конструктор містить набори готових шаблонів, які зазвичай розподілені за типами сайтів (лендинг, магазин, візитка, блог та ін.) та тематикам (IT, будівництво, туризм, медицина тощо). Найчастіше шаблони адаптивні – це добре. Деякі двигуни дозволяють окремо підганяти оформлення для різних типів пристроїв, мобільних та ПК.

Багато конструкторів дозволяють вибирати модулі для роботи. Це може бути магазин, блог, конструктор спливаючих вікон чи форм, редактор фото та відео або ще щось подібне. Зроблено це для того, щоб користувач не перевантажував область редактора функціями, що не використовуються, і міг зібрати свою панель інструментів.

Конструктори хороші тим, що гарантовано дають результат, якщо двигун правильно вибраний. Припустимо, потрібен магазин. Ви взяли профільний eCommerce-сервіс. Можете бути впевнені, що в ньому є всі функції створення нормального магазину. Особливу увагу варто приділяти можливостям для просування сайтів – що вони зручніше та якісніше реалізовані, тим легше буде отримати перших клієнтів після запуску сайту.

CMS

Більшість сайтів в Інтернеті створено на CMS. Їх багато, хоча найбільшою популярністю користуються десяток-півтора. Вони бувають платними та з безкоштовною ліцензією. Другі більш затребувані та становлять ТОП-3 популярності у світі. Платні відрізняються наявністю офіційної техпідтримки, детальною документацією та централізованим випуском/оновленням розширень.

Бувають профільні (форумні, магазинні) та універсальні CMS, що дозволяють з тим чи іншим ступенем якості створити практично будь-який тип сайту. У базовій комплектації двигуни, як правило не дуже добре прокачані функціонально. Розширення (модулі, плагіни, компоненти, скрипти) здатні значно посилити базові можливості будь-якої системи.

Взагалі, підбір, налаштування та робота з розширеннями – обов’язкова навичка під час роботи з будь-якою CMS. Також всі тією чи іншою мірою жорсткості вимагають навичок програмування від користувача. Як мінімум HTML/CSS – це основи. Необхідні для роботи мови пред’являє безпосередньо обраний двигун. Зазвичай йдеться про PHP та JavaScript.

Під будь-яку CMS існує певна кількість плагінів та готових шаблонів для оформлення сайту. Чим вона популярніша, тим їх більша, але й вища ймовірність низької якості. Для безкоштовних систем багато хто робить доповнення. І профі, і початківці. Є перевірені студії, розробники. Є сумнівні. Після встановлення розширення з помилками, шкідливим кодом або несумісної з движком версії сайт може “впасти”. Тому важливо вчасно створювати резервні копії сайту та баз даних.

Багато популярних хостингів підтримують автоматичне встановлення різноманітних CMS. Вам потрібно створити базу даних, купити домен і вказати шлях установки в папку з його назвою. Не набагато складніше, ніж у конструкторів. Щоб з нуля розібратися в конкретному двигуні, дивіться уроки на відеохостингах – найкращий спосіб ефективно розпочати роботу. Заощаджуйте багато часу.

ВАРТІСТЬ СТВОРЕННЯ САЙТУ ВРУЧНУ

Всі конструктори мають тарифи, що надають різну кількість можливостей (обсяг дискового простору, функцій, бонусів) і призначені для створення різних типів сайтів, якщо йдеться не про вузькоспеціалізовану платформу. Зазвичай пропонують 2-4 тарифи з різною вартістю, серед яких найбільше збалансовані середні варіанти. Ціна зазвичай $5-10/міс. Буває трохи дешевше і значно дорожче, особливо у зарубіжних eCommerce-платформ.

Конструктори зазвичай пропонують знижки від 10 до 50 відсотків для тих, хто оплачує на півроку, рік або 2 роки вперед. Оскільки сайт зазвичай потрібен щонайменше на рік, тобто сенс заощадити таким чином. Акції, промо-коди – додаткові варіанти зниження вартості, але трапляються не скрізь. Домен у деяких сервісів дають у подарунок при оплаті на рік уперед. Сам по собі він коштує близько $10 і вище – залежить від обраної зони. У середньому сайт-візитка або блог на конструкторі обходяться в $80-100/рік, а магазин на $20-30 дорожчий.

Мінімальне вкладення для сайту на CMS – оплата хостингу та домену. Платні шаблони, плагіни, послуги фахівців здатні збільшити кошторис у десятки разів – дивлячись у кого, скільки та чого ви купите для сайту.

Ціна хостингів різна, у них також є пакети послуг з різними умовами – об’єм диска, потужність, функції тощо. Хороший віртуальний хостинг коштує $5-10/міс. Тут також можливі акції, подарунковий домен та інші бонуси – залежить від обраної платформи. Загалом йдеться про суму в $80-150/міс, але обрана CMS за рахунок платних розширень може помітно збільшити ці цифри. Та й сама по собі може бути платною. Потрібно все індивідуально рахувати.

Якщо потрібно створити один сайт, то на конструкторі, швидше за все, вдасться зробити трохи дешевше. Якщо багато, то перевагу на боці CMS. Справа в тому, що деякі популярні хостинги дають по 20 або 50 Гб сховища без обмежень на кількість сайтів та баз даних. Тобто на один тариф хостингу можна помістити десятки сайтів, хоча домени доведеться купувати для кожного окремо.

А ще ви можете замовити веб-сайт у веб-студії. Ціни у них варіюються від 3-5к грн. за шаблонну візитку та до сотень тисяч і більше мільйона грн. за щось таке на кшталт мережевого інтернет-магазину. Стандарту немає. Ціна залежить від популярності та апетитів студії, складності проекту та пакету послуг, який у неї купуєте.

ВИСНОВКИ

Самостійне створення сайту в конструкторі або на CMS заощаджує новачкові гроші за розробку та обслуговування проекту. Замовлення готового сайту під ключ – економія часу, але це твердження є неоднозначним. Якщо проект складний, то вам доведеться звертатися щоразу до фахівця, пояснювати завдання, платити за роботу. Добре, якщо фахівець легко йде на зв’язок, відповідальний і швидко працює. Якщо ні, то вирішення питання затягнеться, ви можете втрачати на цьому гроші – вчасно не додано нову партію товарів, не змінено умов, цін і т.д.

Якщо бюджет скромний і є вільний час, сайт варто робити самостійно. Собівартість сайтів, що не вимагають чогось особливого щодо оформлення та функціональності, можна порівняти у конструкторів та CMS. Двигун не можна вибирати навмання: перегляньте огляди, почитайте рейтинги, відгуки.

Але краще звернутися до веб-студії. Враховуйте свої ресурси та особливості проекту. Конструктори зручніші, CMS перспективніші як клас для розробника сайтів. Кожен вирішує собі сам, чим користуватися

Scroll to Top